NEENAH Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | USD 33 900 000 |
| Chantier | 2020, Westport Shipyard, United States Of America |
| Longueur | 50 m |
| Invités | 12 dans 6 cabine(s) |
The 50m (164.1ft) NEENAH was built by Westport in 2020. Both interior and exterior design is by Donald Starkey, giving the yacht a cohesive flow.
Description
The 50m (164.1ft) NEENAH was built by Westport in 2020. Both interior and exterior design is by Donald Starkey, giving the yacht a cohesive flow.
Up on the sun deck, there’s a jacuzzi, fully serviced bar, and an array of seating options. The main deck aft boasts a 12-person dining table serviced by a bar, and sofa seating. Further dining can be had on the bridge deck, with a round eight-person dining table for more intimate occasions.
Both the main deck and upper deck saloons offer an abundance of space to relax, play a game of cards, or enjoy a post-dinner drink. Inside/outside living is important, and the motorised sliding glass doors from these saloons make this effortless. On the main deck, there’s a 12-person formal dining table.
NEENAH sleeps 12 guests across six cabins. The master suite can be found on the main deck and boasts a grand private owner’s foyer plus an office/lounge. Four guest cabins are located on the lower deck, two doubles, one twin, and one twin with a pullman. The VIP cabin is on the bridge deck and is extremely spacious.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | USD 33 900 000 |
| Longueur | 50 m |
| Chantier | 2020, Westport Shipyard, United States Of America |
| Largeur | 9,1 m |
| Tirant d'eau | 2,3 m |
| Tonnage brut | 496 |
| Vitesse de croisière | 20 nœuds |
| Vitesse maximale | 23 nœuds |
| Pavillon | Cayman Islands |
| Position | USA |
| Designer extérieur | Donald Starkey |
| Designer d'intérieur | Donald Starkey |
| Construction | Coque - PRV Superstructure - PRV |
| Équipage | 10 |
| Invités | 12 |
| Cabines | 6 (4 × double, 2 × twin) |
| Moteurs | 2 × 3 860ch MTU |
| Générateurs | 3 × Northern Lights |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
A culinary journey at sea: The Burgess charter experience
En savoir plus
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus