SCORPIOS Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 9 900 000 |
| Chantier | 2023, Tramontana, Croatia |
| Longueur | 52 m |
| Invités | 12 dans 6 cabine(s) |
Description
Voir tous les yachts à la vente
Principales caractéristiques
- Fully convertible cabins for 6 doubles
- Full-beam master and full-beam VIP with a separate entrance
- Contemporary interior
- Exceptional deck spaces
- Beach club
- Vast sundeck boasting a jacuzzi for 8, huge sun loungers, fire pit, wet bar and tv projector
- Variety of outdoor and indoor dining social areas
- Custom-built sailing yacht combining the passion for sailing with comfort of a motor yacht
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 9 900 000 |
| Longueur | 52 m |
| Chantier | 2023, Tramontana, Croatia |
| Largeur | 8,6 m |
| Tirant d'eau | 3 m |
| Tonnage brut | 380 |
| Vitesse de croisière | 10 nœuds |
| Vitesse maximale | 14 nœuds |
| Pavillon | Croatia |
| Position | East Mediterranean |
| Designer extérieur | Radež |
| Construction | Coque - Acier Superstructure - Acier |
| Équipage | 10 |
| Invités | 12 |
| Cabines | 6 (2 × double, 4 × double / twin) |
| Moteurs | 2 × 700ch Baudouin |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente 0
À la location 0
À la vente
Comparer les yachts à la vente
À la location 2
Comparer les yachts à la location
Editorial
A culinary journey at sea: The Burgess charter experience
En savoir plus
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus