NYLA Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | USD 7 000 000 (Taxe acquittée) |
| Chantier | 2015 (réaménagé 2019), Mengi-Yay, Turkey |
| Longueur | 31,7 m |
| Invités | 10 dans 5 cabine(s) |
The 32 metre custom build motor yacht OCEAN DREAM was delivered to her owner in 2015. This luxury vessel's sophisticated exterior design and engineering are the work of Ginton Naval Architects. Her interior was originally designed by BTA Design and recently refitted by Focus Yacht Design. OCEAN DREAM features a supersized main deck master suite and four sumptuous guest staterooms.
Description
The 32 metre custom build motor yacht OCEAN DREAM was delivered to her owner in 2015. This luxury vessel's sophisticated exterior design and engineering are the work of Ginton Naval Architects. Her interior was originally designed by BTA Design and recently refitted by Focus Yacht Design. OCEAN DREAM features a supersized main deck master suite and four sumptuous guest staterooms.
Voir tous les yachts à la vente
Principales caractéristiques
- Custom built in 2015 and refitted in 2019
- Sophisticated exterior design by Ginton Naval Architects
- Huge 37 sqm open plan master suite and spacious guest cabins
- large panoramic windows in the saloon
- Extensive exterior living space with deck Jacuzzi, aft deck with lounge area, long bar and fold down balcony
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | USD 7 000 000 (Taxe acquittée) |
| Longueur | 31,7 m |
| Chantier | 2015 (réaménagé 2019), Mengi-Yay, Turkey |
| Annexes | 1 x Novurania 460 DL with outboard engine Mercury 100 hp |
| Largeur | 7,7 m |
| Tirant d'eau | 2,3 m |
| Tonnage brut | 285 |
| Vitesse de croisière | 11 nœuds |
| Vitesse maximale | 13 nœuds |
| Pavillon | Cook Islands |
| Position | Australasia |
| Classe | RINA Services S.p.A. (RINA) RINA |
| Designer extérieur | Ginton Naval Architects |
| Designer d'intérieur | Guido de Groot Design |
| Construction | Coque - Acier Superstructure - Aluminium Pont - Teck |
| Équipage | 7 |
| Invités | 10 |
| Cabines | 5 (4 × double, 1 × twin) |
| Moteurs | 2 × 600ch Caterpillar |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
A culinary journey at sea: The Burgess charter experience
En savoir plus
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus