SANLORENZO SL118 / 653 Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 11 000 000 |
| Chantier | 2021, Sanlorenzo, Italy |
| Longueur | 36,5 m |
| Invités | 10 dans 5 cabine(s) |
Sanlorenzo SL118 / 653 is a motor yacht with an overall length of 36.5 m. The yacht's builder is Sanlorenzo from Italy.
Description
Sanlorenzo SL118 / 653 is a motor yacht with an overall length of 36.5 m. The yacht's builder is Sanlorenzo from Italy.
She features exterior design by Francesco Paszkowski, with naval architecture by Sanlorenzo. Up to 10 guests can be accommodated on board the superyacht, she also has accommodation for 5 crew members, including the ship's captain.
Sanlorenzo SL118 / 653 has a GRP hull and a GRP superstructure. She is powered by 2 MTU engines, which give her a top speed of 27 kn. The yacht carries 19,900 litres of fuel on board.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 11 000 000 |
| Longueur | 36,5 m |
| Chantier | 2021, Sanlorenzo, Italy |
| Largeur | 7,6 m |
| Tirant d'eau | 2,3 m |
| Tonnage brut | 269 |
| Vitesse de croisière | 23 nœuds |
| Vitesse maximale | 27 nœuds |
| Pavillon | Marshall Islands |
| Position | West Mediterranean |
| Classe | RINA Services S.p.A. (RINA) |
| Designer extérieur | Francesco Paszkowski Design |
| Designer d'intérieur | Francesco Paszkowski Design |
| Construction | Coque - PRV Superstructure - PRV Pont - Teck |
| Équipage | 5 |
| Invités | 10 |
| Cabines | 5 (3 × double, 1 × double / twin, 1 × twin) |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
78m MALIA for sale
En savoir plus
Price reduction on ANOMALY
En savoir plus
A luncheon at sea to toast Ron Howard’s ‘Avedon’
En savoir plus
How to get into yachting
En savoir plus
Meet the makers: Silverlining Furniture
En savoir plus
Why TOSUN is the Benetti Oasis buyers can't ignore
En savoir plus