NOROADER Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 10 750 000 |
| Chantier | 2020 (réaménagé 2023), Sunseeker, United Kingdom |
| Longueur | 35,2 m |
| Invités | 12 dans 5 cabine(s) |
NOROADER is a 35.2 m Motor Yacht, built in the United Kingdom by Sunseeker and delivered in 2020.
Description
NOROADER is a 35.2 m Motor Yacht, built in the United Kingdom by Sunseeker and delivered in 2020.
She can accommodate up to 12 guests in 5 staterooms, with 7 crew members waiting on their every need.
Built with a GRP hull and GRP superstructure, she has impressive speed and great efficiency thanks to her planing hull. Her top speed is 26.0 kn, her cruising speed is 12.0 kn, with power coming from two MTU diesel engines.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 10 750 000 |
| Longueur | 35,2 m |
| Chantier | 2020 (réaménagé 2023), Sunseeker, United Kingdom |
| Largeur | 7,3 m |
| Tirant d'eau | 3,8 m |
| Tonnage brut | 245 |
| Vitesse de croisière | 12 nœuds |
| Vitesse maximale | 24 nœuds |
| Pavillon | Malta |
| Position | East Mediterranean |
| Classe | RINA Services S.p.A. (RINA) |
| Designer extérieur | Sunseeker |
| Designer d'intérieur | Sunseeker |
| Construction | Coque - PRV |
| Équipage | 7 |
| Invités | 12 |
| Cabines | 5 (3 × double, 2 × double / twin, 2 × lits supplémentaires) |
| Moteurs | 2 × 1 939ch MTU |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Plans des ponts
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
A culinary journey at sea: The Burgess charter experience
En savoir plus
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus