SL110A Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 13 090 000 |
| Chantier | Sanlorenzo, Italy |
| Longueur | 33,5 m |
| Invités | 10 dans 5 cabine(s) |
Sanlorenzo SL110A is a 33.5 m Motor Yacht. With her light-filled interiors, seamless indoor-outdoor flow and strong connection to the sea, the design is described as the "latest evolution of the brand’s acclaimed asymmetrical line." The SL110A features a collaboration between the shipbuilder and Zuccon International Project for the exterior design, and Piero Lissoni of Lissoni & Partners for the interiors.
Description
Sanlorenzo SL110A is a 33.5 m Motor Yacht. With her light-filled interiors, seamless indoor-outdoor flow and strong connection to the sea, the design is described as the "latest evolution of the brand’s acclaimed asymmetrical line." The SL110A features a collaboration between the shipbuilder and Zuccon International Project for the exterior design, and Piero Lissoni of Lissoni & Partners for the interiors.
At a volume of 231 GT, the SL110 can accommodate 10 guests in five staterooms.
In terms of performance, her top speed reaches up to 27 knots, powered by twin MTU engines.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 13 090 000 |
| Longueur | 33,5 m |
| Chantier | Sanlorenzo, Italy |
| Largeur | 7,3 m |
| Tirant d'eau | 2 m |
| Tonnage brut | 231 |
| Vitesse de croisière | 24 nœuds |
| Vitesse maximale | 27 nœuds |
| Designer extérieur | Zuccon International Project |
| Designer d'intérieur | Zuccon International Project |
| Équipage | 5 |
| Invités | 10 |
| Cabines | 5 (3 × double, 2 × double / twin) |
| Moteurs | 2 × 2 437ch MTU |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
78m MALIA for sale
En savoir plus
Price reduction on ANOMALY
En savoir plus
A luncheon at sea to toast Ron Howard’s ‘Avedon’
En savoir plus
How to get into yachting
En savoir plus
Meet the makers: Silverlining Furniture
En savoir plus
Why TOSUN is the Benetti Oasis buyers can't ignore
En savoir plus