M.J. TAKNM Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 2 900 000 |
| Chantier | 2005, ISA Yachts, Italy |
| Longueur | 40,5 m |
| Invités | 10 dans 5 cabine(s) |
The 40.55m/133' motor yacht M.J.TAKNM was built by ISA Yachts in Italy at their Ancona shipyard. Her interior is styled by Italian designer design house Cristiano Gatto Design and she was completed in 2005. This luxury vessel's exterior design is the work of ISA Yachts and she was last refitted in 2023.
Description
The 40.55m/133' motor yacht M.J.TAKNM was built by ISA Yachts in Italy at their Ancona shipyard. Her interior is styled by Italian designer design house Cristiano Gatto Design and she was completed in 2005. This luxury vessel's exterior design is the work of ISA Yachts and she was last refitted in 2023.
M.J.TAKNM has been designed to comfortably accommodate up to 10 guests in 5 suites. She is also capable of carrying up to 7 crew onboard to ensure a relaxed luxury yacht experience.
Built with a GRP hull and GRP superstructure, with teak decks, she benefits from a semi-displacement hull to provide exceptional seakeeping and impressive speeds. Powered by twin diesel MTU (16V4000 M90) 3,648hp engines, she comfortably cruises at 25 knots.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 2 900 000 |
| Longueur | 40,5 m |
| Chantier | 2005, ISA Yachts, Italy |
| Largeur | 7,8 m |
| Tirant d'eau | 1,4 m |
| Tonnage brut | 310 |
| Pavillon | St Vincent & the Grenadines |
| Position | West Mediterranean |
| Designer extérieur | ISA Yachts |
| Designer d'intérieur | Cristiano Gatto Design |
| Construction | Coque - PRV Superstructure - PRV |
| Équipage | 7 |
| Invités | 10 |
| Cabines | 5 (3 × double, 2 × double / twin) |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Plans des ponts
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
78m MALIA for sale
En savoir plus
Price reduction on ANOMALY
En savoir plus
A luncheon at sea to toast Ron Howard’s ‘Avedon’
En savoir plus
How to get into yachting
En savoir plus
Meet the makers: Silverlining Furniture
En savoir plus
Why TOSUN is the Benetti Oasis buyers can't ignore
En savoir plus