PASSE PARTOUT Exposé par le chantier
| Prix demandé | Pas à la vente |
| Chantier | 2001, Jongert, The Netherlands |
| Longueur | 42 m |
| Invités | 6 dans 3 cabine(s) |
PASSE PARTOUT is a 137' 10" (42m) Cruising Ketch Cruising Ketch built by Jogert and delivered in 2001. PASSE PARTOUT features exterior design by Jongert Yachts and interior design by Peter Sijm, with naval architecture by Tony Castro.
Description
PASSE PARTOUT is a 137' 10" (42m) Cruising Ketch Cruising Ketch built by Jogert and delivered in 2001. PASSE PARTOUT features exterior design by Jongert Yachts and interior design by Peter Sijm, with naval architecture by Tony Castro.
Up to 6 guests can be accommodated on board the superyacht, and she also has accommodation for 6 crew members.
She has a steel hull and an aluminium superstructure. She is powered by 1 MTU engine, which gives her a top speed of 13.5 kn.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | Pas à la vente |
| Longueur | 42 m |
| Chantier | 2001, Jongert, The Netherlands |
| Largeur | 8,5 m |
| Tirant d'eau min / max | 2,7 m/5 m |
| Déplacement | 260 tonnes |
| Vitesse de croisière | 10 nœuds |
| Vitesse maximale | 13,5 nœuds |
| Pavillon | Spain |
| Position | West Mediterranean |
| Designer extérieur | Jongert |
| Designer d'intérieur | Peter Sijm |
| Construction | Coque - Acier Superstructure - Aluminium |
| Équipage | 6 |
| Invités | 6 |
| Cabines | 3 (3 × double) |
| Moteurs | 1 × 1 057ch MTU |
| Propulsion | Single screw diesel yacht |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus
Price reduction: COCOON
En savoir plus