TRIPLE EIGHT Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 5 495 000 |
| Chantier | 2021, Sunseeker, United Kingdom |
| Longueur | 27,1 m |
| Invités | 8 dans 4 cabine(s) |
TRIPLE EIGHT is a 27.1 m Motor Yacht, built in the United Kingdom by Sunseeker and delivered in 2021.
Description
TRIPLE EIGHT is a 27.1 m Motor Yacht, built in the United Kingdom by Sunseeker and delivered in 2021.
She was designed by Sunseeker, who also completed the naval architecture and designed the interior. She can accommodate up to 8 guests in 4 staterooms, with 4 crew members waiting on their every need.
Her top speed is 26.0 kn, her cruising speed is 14.0 kn, and she boasts a maximum cruising range of 1800.0 nm at 12.0 kn, with power coming from two MTU diesel engines.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 5 495 000 |
| Longueur | 27,1 m |
| Chantier | 2021, Sunseeker, United Kingdom |
| Largeur | 7,2 m |
| Tirant d'eau | 1,9 m |
| Tonnage brut | 120 |
| Vitesse de croisière | 20 nœuds |
| Vitesse maximale | 26 nœuds |
| Pavillon | United Kingdom |
| Position | West Mediterranean |
| Designer extérieur | Sunseeker |
| Designer d'intérieur | Sunseeker |
| Construction | Coque - PRV Superstructure - PRV Pont - Teck |
| Équipage | 4 |
| Invités | 8 |
| Cabines | 4 (2 × double, 2 × double / twin) |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
78m MALIA for sale
En savoir plus
Price reduction on ANOMALY
En savoir plus
A luncheon at sea to toast Ron Howard’s ‘Avedon’
En savoir plus
How to get into yachting
En savoir plus
Meet the makers: Silverlining Furniture
En savoir plus
Why TOSUN is the Benetti Oasis buyers can't ignore
En savoir plus