TWILIGHT Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 15 950 000 |
| Chantier | 2025, Sunreef Yachts, Poland |
| Longueur | 28,6 m |
| Invités | 10 dans 5 cabine(s) |
TWILIGHT is hull number three of a bespoke superyacht. She is designed for all-year navigation in supreme luxury. This ultramodern catamaran combines unrivalled living space with reliable performance
Description
TWILIGHT is hull number three of a bespoke superyacht. She is designed for all-year navigation in supreme luxury. This ultramodern catamaran combines unrivalled living space with reliable performance
With her generous beam, the TWILIGHT offers immense alfresco relaxation areas and vast interiors
Her exterior features a hydraulic aft platform, a garage for two large jet skis, a refueling station, and plenty of space for water toys
Voir tous les yachts à la vente
Principales caractéristiques
- Interior configured to host 10 guests in five cabins
- Crew quarters for a crew of four to six
- Top speed of 15.5 knots and a cruising speed of 10 knots
- Hydraulic swim platform
Spécifications
| Prix demandé | EUR 15 950 000 |
| Longueur | 28,6 m |
| Chantier | 2025, Sunreef Yachts, Poland |
| Largeur | 13,5 m |
| Tirant d'eau | 2,1 m |
| Tonnage brut | 299 |
| Vitesse de croisière | 12,5 nœuds |
| Vitesse maximale | 16,5 nœuds |
| Pavillon | Cayman Islands |
| Position | West Mediterranean |
| Classe | MCA Small Craft Code (MGN 280 (M)' cat.0) |
| Designer extérieur | Sunreef Yachts |
| Designer d'intérieur | Sunreef Yachts |
| Construction | Coque - PRV Superstructure - Composite Pont - Teck |
| Équipage | 5 |
| Invités | 10 |
| Cabines | 5 (5 × double) |
| Moteurs | 2 × 1 300ch MAN |
| Générateurs | 2 × Kohler |
| Propulsion | Twin screw diesel yacht |
Plans des ponts
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
78m MALIA for sale
En savoir plus
Price reduction on ANOMALY
En savoir plus
A luncheon at sea to toast Ron Howard’s ‘Avedon’
En savoir plus
How to get into yachting
En savoir plus
Meet the makers: Silverlining Furniture
En savoir plus
Why TOSUN is the Benetti Oasis buyers can't ignore
En savoir plus