MAHALO Yacht à moteur à vendre
| Prix demandé | EUR 4 900 000 |
| Chantier | 2014 (réaménagé 2020), Mulder Shipyards, The Netherlands |
| Longueur | 30 m |
| Invités | 8 dans 4 cabine(s) |
Built at the Mulder Shipyard, a yard with a motor yacht building pedigree of over 80 years, MAHALO is a wonderful example of quality Dutch craftsmanship.
Description
Built at the Mulder Shipyard, a yard with a motor yacht building pedigree of over 80 years, MAHALO is a wonderful example of quality Dutch craftsmanship.
At launch, this Mulder 98 Flybridge was the largest flybridge that the yard had ever built and it has become a prize of their fleet.
Meticulously designed and finished by an unrivaled team, MAHALO strongly exhibits the seakeeping and sophisticated elegance typically found in larger yachts, but in a tidy 30m package.
Voir tous les yachts à la vente
Principales caractéristiques
- Superb flybridge with wet bar, dual U shaped seating areas with table and lounging pads
- Meticulously maintained, regular refits and always out of the water and in undercover sheds every winter
- Two crew cabins to accommodate five crew
- Stainless steel galley
- Dutch design and build pedigree
- Classed for Commercial or Pleasure use
Spécifications
| Prix demandé | EUR 4 900 000 |
| Longueur | 30 m |
| Chantier | 2014 (réaménagé 2020), Mulder Shipyards, The Netherlands |
| Annexes | 2017 AB 18 Rib with 115 4 stroke mercury out board |
| Largeur | 7 m |
| Tirant d'eau | 1,8 m |
| Tonnage brut | 165 |
| Vitesse de croisière | 16 nœuds |
| Vitesse maximale | 21 nœuds |
| Pavillon | Jamaica |
| Position | Australasia |
| Classe | Bureau Veritas (BV) |
| Designer extérieur | Guido de Groot Design |
| Designer d'intérieur | Omega Architects |
| Construction | Coque - Aluminium Superstructure - Aluminium Pont - Teck |
| Équipage | 4 |
| Invités | 8 |
| Cabines | 4 (3 × double, 1 × twin) |
| Moteurs | 2 × 1 650ch Caterpillar |
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
A culinary journey at sea: The Burgess charter experience
En savoir plus
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus