MELODY Voilier à la vente
| Prix demandé | EUR 12 750 000 |
| Chantier | 2022, Ridas Yacht, Estonia |
| Longueur | 41,5 m |
| Invités | 7 dans 3 cabine(s) |
MELODY is a sailing yacht with an overall length of 41.54 m. The yacht's builder is Ridas Yachts from Estonia, who launched Melody in 2022.
Description
MELODY is a sailing yacht with an overall length of 41.54 m. The yacht's builder is Ridas Yachts from Estonia, who launched Melody in 2022.
MELODY features exterior design by Olivier F. van Meer and interior design by Olivier F. van Meer. Up to 8 guests can be accommodated on board the superyacht, Melody, and she also has accommodation for 4 crew members, including the ship's captain.
MELODY has an aluminium hull and an aluminium superstructure. She is powered by 1 Volvo Penta engine, which gives her a top speed of 10 kn.
Voir tous les yachts à la vente
Spécifications
| Prix demandé | EUR 12 750 000 |
| Longueur | 41,5 m |
| Chantier | 2022, Ridas Yacht, Estonia |
| Largeur | 7,4 m |
| Tirant d'eau | 5,7 m |
| Tonnage brut | 145 |
| Vitesse de croisière | 8 nœuds |
| Vitesse maximale | 10 nœuds |
| Pavillon | Cayman Islands |
| Position | Baltic Sea |
| Designer extérieur | Olivier van Meer |
| Designer d'intérieur | Olivier Van Meer |
| Construction | Coque - Aluminium Superstructure - Aluminium Pont - Teck |
| Équipage | 4 |
| Invités | 7 |
| Cabines | 3 (2 × double, 1 × twin, 1 × lit supplémentaire) |
| Moteurs | 1 × 500ch Volvo Penta |
Plans des ponts
Featured yachts
Nous contacter et découvrir la différence Burgess dès aujourd'hui.
Avec des bureaux à travers le monde, vous trouverez toujours un courtier de Burgess disponible pour vous aider avec votre demande. Contactez-nous maintenant pour des conseils d'experts sur votre prochaine expérience en yacht de luxe.
À la vente
À la location 2
Editorial
BEOWULF for sale
En savoir plus
SAYONARA price reduction
En savoir plus
30m EBYSHINE for sale
En savoir plus
Fast-track to ownership: New builds nearing completion
En savoir plus
ODYSSEY for sale
En savoir plus
Price reduction: COCOON
En savoir plus